
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 11.4 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 22.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead/Base Style | Axial |
| Current Rating | 870 mA |
| DC Resistance (DCR) | 844 mΩ |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1 mH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1 A |
| Type | Wirewound |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 76
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79509
Ext.Price$0.79509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79509 | $0.79509 |
| 10 | $0.65060 | $6.50600 |
| 25 | $0.48303 | $12.07575 |
| 50 | $0.46206 | $23.10300 |
| 100 | $0.44200 | $44.20000 |
| 300 | $0.43059 | $129.17700 |
| 500 | $0.41948 | $209.74000 |
| 1000 | $0.40866 | $408.66000 |
